Лудогорец стана шампион на България по футбол за осми пореден път.

...

Шампион за осми път: Лудогорец отново на върха в Първа лига

„ Лудогорец ” стана шампион на България по футбол за осми следващ път. Тимът от Разград сграбчи купата след безапелационна победа с 4:1 против  „ Черно море ”, завоювана в последния кръг от шампионата, показва
До през днешния ден разградчани водеха единствено с една точка пред ЦСКА. Своя финален мач обаче „ армейците ” приключиха с нулево тъждество против „ Ботев ” (Пловдив). Така „ Лудогорец ” стъпи на върха с три точки преднина.

Ето по какъв начин се разви дуелът в Разград:

Още в първите минути „ Лудогорец ” означи гол против „ Черно море ” . В 10-ата минута на домакинството Димо Бакалов се възползва от неприятното изчистване на вратаря Дичевски и метода, по който Светослав Дяков върна топката балонно към вратата. Пред голлинията Бакалов завоюва въздушния двубой с двама съперникови бранители и порази задачата.

Димо Бакалов беше привлечен преди началото на сезона.

В 23-тата минута „ Черно море ” изравниха резултата . Дани Кики пусна пас по конец за Родриго. Крилото с №72 видя чудесно своя съотечественик Жоржиньо, който се беше позиционирал чудесно до далечната греда на Пламен Илиев.

В 33-тата минута " Лудогорец " означи втори гол . Грешка на Патрик Андраде, който нескопосано подари топката на Швиерчок. Полякът работи съобразително и от близка отдалеченост вкара около Дичевски!
-->
Третото попадение пристигна в 58-ата минута. Негов създател още веднъж бе Якуб Швиерчок. Топката бе центрирана от корнер към задната греда, където Козмин Моци с глава отклони към Швиерчок, който реализира с глава от непосредствена непосредственост.

В 63-ата минута Швиерчок не бе надалеч от хеттрик. Полякът се оправи с Мирослав Енчев, само че си поведе топката прекомерно дълго и по този начин разреши на Дичевски да я улови.

В 72-вата минута Швиерчок въпреки всичко стигна до трети гол за 4:1 . Голяма заслуга за четвъртия гол на " орлите "  имаше направилия прелестно включване Доминик Янков. Младокът надигра Васил Панайотов и влезе към наказателното поле, след което пусна остроумен извеждащ пас към Швиерчок и Лукоки. Полякът изпревари съотборника си и с изстрел около Дичевски вкара третия си гол в мача.

Ето и съставите на двата тима:

" Лудогорец ": Пламен Илиев, Антон Недялков, Козмин Моци, Драгош Григоре, Сисиньо, Димо Бакалов, Абел Анисе, Светослав Дяков, Яцек Горалски, Якуб Швиерчок, Джоди Лукоки

" Черно море ": Иван Дичевски, Мартин Костадинов, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Юго Кононго, Мартин Минчев, Васил Панайотов, Жорже Алвес-Жоржиньо, Патрик Андраде, Родриго, Дани Кики